DAVINES essential haircare

Nowa linia pielęgnacji włosów DAVINES essential haircare

 

Po 10 latach na rynku Davines zaprojektował od nowa najlepszą linię produktów do pielęgnacji włosów. Odzwierciedla ona nasze wartości, szacunek do ludzi, a także do otoczenia i środowiska, w którym żyjemy. Firma stworzyła szampony, odżywki, serum i maski, które cechuje wysoka jakość składników i ukierunkowanie na rezultaty.

 

FORMUŁY

Davines wzbogacił wartość odżywczą każdej pojedynczej formuły, dodając składniki aktywne z gospodarstw Slow Food Presidia we Włoszech, by przyczynić się do ochrony różnorodności biologicznej na naszej planecie.

Formuły kosmetyków zawierają wysoki procent składników pochodzenia naturalnego, zdolnych do natychmiastowej biodegradacji. Minimalizują one wpływ na środowisko, łącząc ekologiczne podejście z najwyższą skutecznością działania. Szampony zostały stworzone przy użyciu łagodnych środków powierzchniowo czynnych, które są delikatne dla struktury włosów, równocześnie tworząc niewiarygodnie kremową gęstą pianę, która szybko rozpuszcza się w wodzie. Produkty nie zawierają siarczanów i parabenów.

Każda rodzina Essential Haircare ma specyficzną charakterystykę i funkcję: odżywienie, nawilżenie, nadanie objętości, blasku koloru, ochronę, nadanie elastyczności, gładkości, codzienną pielęgnację.

OCHRONA BIORÓŻNORODNOŚCI

Essential Haircare potwierdza swoje pierwotne wartości, ponawiając swoje zobowiązanie w stosunku do środowiska: przyczynić się do ochrony bioróżnorodności naszej planety. W tym celu nawiązano współpracę z fundacją non-profit „Slow Food Foundation for Biodiversity Onlus” dołączając do jej projektu „Presidia”. Slow Food Presidia wspierają technicznie i finansowo ponad 10 000 małych producentów na świecie, tak aby mogli kontynuować uprawę lokalnych roślin i tym samym zapobiec zniknięciu genetycznego dziedzictwa, które ma nieocenioną wartość biologiczną. Celem jest wspieranie lokalnej gospodarki rolnej i zapobieganie zniknięciu tradycyjnego rzemiosła.

Każda rodzina produktów w linii Essential Haircare zawiera jeden specyficzny składnik aktywny ze Slow Food Presidium, który przedstawia historię, twarz i imię osoby, która wyhodowała go z troską i pasją.

ZRÓWNOWAŻENIE ŚRODOWISKOWE

Opakowania Essential Haircare są wyprodukowane przy użyciu minimalnej ilości plastiku potrzebnego by właściwie chronić formuły, które zawierają. Opakowania wyprodukowane są przy użyciu plastiku food-grade i mogą być użyte ponownie m.in. jako pojemniki do przechowywania żywności lub doniczki na kwiaty.

Produkty Essential Haircare są wytwarzane wyłącznie przy użyciu energii z odnawialnych źródeł.

 

 Mapa dojazdu

© 2012 ALTEREGO